LASHCORE STORY vol. 4

Posted: 10 września 2010 in LASHCORE STORY
Tagi: , ,

[Jurek] – Dla Jadwigi dzień zaczął sie jak zwykle o 5. Gumofilce, kufajka przepłukanie gardła tanim winem i zagryzienie go cebulą i na pole. Codzienny poranny rytuał. A na polu ptaszki ćwierkają, szumi wiatr, słonko wschodzi i buraki rosną. Jadwiga nagle usłyszała głośne skrzypnięcie. Mocniej chwyciła swoje widły, i czujnie się rozejrzała. W oddali ujrzała Kombajn Do Zbierania Buraków Pastewnych. Rozluźniła się. Jeszcze tydzień temu Kombajn ten był dziki, wałęsał się po polach wykopując wszystko co sie da, a nawet nie da. Jednak niestety połakomił się na buraki Jadwigi. Nawet nie spodziewał się, że cała plantacja otoczona jest polem minowym. Najpierw Jadwiga wkopała małe miny przeciwpiechotne , tak na wszelki wypadek jakby jakiś nierozważny dzik się przypałętał. Następne były już miny przeciwpancerne. I właśnie na jednej z nich Kombajnowi urwało półośkę. Wyjącą maszynę znalazła Jadwiga. W pierwszym odruchu chciała dobić ranną maszynę, jednak w przypływie nagłego ataku pomroczności jasnej naprawiła ją. Dzięki wewnętrznemu urokowi i szczeremu oddechowi Jadwidze udało się oswoić dziki Kombajn. Po krótkiej nauce Kombajn nauczył sie rozróżniać buraki cukrowe od pastewnych i zaczął pomagać Jadwidze na roli. Jadwiga dzięki pomocy miała teraz więcej wolnego czasu który mogła wykorzystać na spotkania z NPWZWI.
Kombajn jak tylko wyczuł Jadwigę z wesołym skrzypnięciem i piskiem opon podjechał do niej. Ta dała mu dla zachęty akumulator 24V i wysłała na pole. CDN…

[Jurek] – Nie minęła 8 gdy „Kamaz” Jadwigi był zapakowany burakami cukrowymi. Pozostało tylko upudrować nosek, uzupełnić paliwo, płyny i amunicję i mogła jechać do miasta. Jak zwykle pomachała pięścią dwóm wystraszonym policjantom z drogówki, gdy mijała ich 130km/h. Głupio się uśmiechała na myśl o spotkaniu z NPWZWI. Z piskiem opon wjechała do miasta. Wszyscy i wszystko uciekało przed rozpędzonym kolosem. Za zakrętem na wiadomym skrzyżowaniu Jadwiga nagle poczuła delikatne uderzenie o „Kamaza”. „Pewnie znowu rąbnęli pokrywę od kanału” – pomyślała z uśmiechem. Nawet nie zauważyła stojącego z wytrzeszczonymi oczami Bogdana i biednej pogiętej „Frani”. W tumanie kurzu zniknęła za następnym zakrętem…

[Graforoman] – Przypuszczam, że wałęsające się maszyny i sprzęt AGD – to efekt zaklęcia wypowiedzianego przez Masę D-CH w chwili śmierci. Dla Jurka wielkie brawa za styl.

[Jurek]Zdziczałe maszyny rolnicze pojawiły się po rozwiązaniu PGR-ów i poprzez lanie taniego chrzczonego paliwa z Czarnobyla. Większość z nich uciekła przed złomiarzami i szabrownikami w ostępy leśne. Tam po zebraniu z pobliskich złomowisk zapasu akumulatorów zaszyła się w najstarszym i najgęstszym miejscu w lasach Drawskich. Tam nie wadząc nikomu powoli sobie istniały.
Po paru latach jednak zapas akumulatorów zaczął się kończyć i zdeterminowane maszyny zaczęły się zbliżać ostrożnie do siedlisk ludzkich. Tam wszechobecny zapach napięcia powodował krótkie spięcia w instalacji nowocześniejszych z nich, co skutkowało chwilowym paraliżem. Większość z nich wyłapano i zezłomowano. Tylko starsze wysłużone maszyny, znające charakter ludzi ostała się krążąc ostrożnie w pobliżu.

[Ewa] – To co tu przeczytałam strasznie mnie zaintrygowało. Gratuluję Wszystkim nieprzeciętnej pomysłowości i ogromnego poczucia humoru. Z racji, iż nie uczęszczałam do polibudy wcielam się w rolę potencjalnego odbiorcy tworzonego tutaj serialu. Z punktu widzenia widza przyznaję, że stworzone przez Was postacie są barwne i ciekawe a rozwijająca się fabuła niezwykle wciąga. Brakuje mi tu jedynie jakiegoś pozytywnego bohatera. Kogoś kto dawałby nadzieję ludzkości na przywrócenie ładu na świecie. Zdaję sobie sprawę, że ów człowiek musiałby posiadać jakąś nadzwyczajną moc.

[Graforoman] – Lodówka była kandydatem na pozytywnego bohatera. Niestety Bogdan zastrzelił ją w walce o kefir.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s